Ślub – jaki prezent zamiast kwiatów?

Razem ze swoim narzeczonym chcielibyście otrzymać inny prezent niż dziesiątki bukietów, które bardzo szybko wylądują w koszu na śmieci? W formie rymowanego wierszyka poproście o bardziej praktyczny i spersonalizowany prezent.

prezenty

 

Praktycznie

Często alternatywnym pomysłem są… kwiaty, ale niekoniecznie cięte. Kwiaty doniczkowe, sukulenty i kaktusy, sadzonki lub nasiona – możliwości jest wiele. Jeśli lubisz działać ekonomicznie, może dobrym pomysłem będą kwiaty do wykorzystania do dekoracji sali weselnej lub ciasta na przyjęcie? Chyba każdy był na weselu, na którym młodzi proszą o kupony totolotka, licząc na łut szczęścia w tym szczególnym dniu. Możecie również poprosić o książki, filmy na DVD czy płyty winylowe.

Charytatywnie

Bardzo często młodzi proszą gości o przyniesienie prezentów, które zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Mogą to być pieluszki do szpitala, przybory szkolne i zabawki do domów dziecka, środki higieniczne do hospicjów czy karma dla zwierząt do schroniska. Jeśli zdecydujecie się na taką możliwość, zawczasu ustalcie rodzaj zbiórki z pracownikiem danej placówki.

Pamiętajcie o tym, co naprawdę ważne

Zastanawiając się nad wyborem najlepszego prezentu i wymyśleniu wierszyka na zaproszenia, nie zaniedbujcie innych przygotowań. Suknia, fryzjer, kosmetyczka… Nie zapomnijcie również o zaopatrzeniu się w Etiaxil, który pozwoli Wam zachować świeżość i dobre samopoczucie podczas całej uroczystości. W ten sposób będziecie mogli się skupić na tym, co naprawdę ważne w tym szczególnym dniu.