Pocenie się stóp i nóg – wstydliwy problem

Pocenie nóg i stóp to prawdziwa udręka, zwłaszcza kiedy przychodzą cieplejsze dni. Uczucie mokrej i klejącej się skóry potrafi popsuć nawet najlepszy dzień i zmienić każde spotkanie w nieudane. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na poradzenie sobie z tym problemem.

stopy na plaży

Dlaczego stopy i nogi się pocą?

Aby pocenie się stóp i nóg przestało byś naszą zmorą, najpierw powinniśmy znaleźć źródło. Okazuje się, że odpowiedzialność za tę dolegliwość ponosi duża ilość gruczołów potowych, choć niejednokrotnie pocenie jest również wynikiem zaburzeń i chorób, głównie w okresie dojrzewania i pokwitania. Niejednokrotnie również zła dieta, częsty stres, czy nawet używanie nieodpowiednich skarpet, mogą wzmagać problem potliwości. W zależności od przyczyny spoconych stóp i nóg, możemy zastanowić się, jak sobie z nimi poradzić.

Antidotum na spocone stopy i nogi

Przede wszystkim musimy zacząć od regularnego mycia stóp chłodną wodą oraz ścierania zrogowaciałego naskórka. Powinniśmy codziennie suszyć zawilgocone buty i używać jedynie skarpety ze specjalnych włókien węglowych, pochłaniających brzydki zapach. Możemy stosować specjalne środki przeciwpotowe w płynie, kremie lub żelu, lecz najbardziej satysfakcjonujące efekty przyniesie antyperspirant Etiaxil Lotion. Wcieraj go w suchą i nieuszkodzoną skórę, w spody stóp, a także skórę palców i między nimi. Dzięki jego regularnemu stosowaniu odczujesz świeżość stóp nawet po całym dniu chodzenia!