Nadpotliwość – jak sobie z nią radzić?

Z pewnością chciałbyś codziennie czuć się świeżo, a przy tym przyjemnie pachnieć. Tymczasem borykasz się z mokrymi dłońmi, przykrą wonią i kropelkami na czole? Nie martw się, doradzimy Ci, jak poradzić sobie z problemem nadpotliwości.

dłonie z wodą

Pomoc chirurga

Kiedy mimo przestrzegania codziennej higieny i używania dezodorantu, nieustannie doskwiera Ci nadpotliwość, wówczas sięgnij po bardziej zaawansowane metody. Spróbuj zastosować odpowiednie leki antybakteryjne, maści antybiotykowe lub te działające przeciwgrzybicznie. Gdy to również zawiedzie, możesz zwrócić się po pomoc do lekarza medycyny estetycznej, dermatologa lub chirurga. Często zalecają oni przeprowadzenie zabiegów jonoforezy, usunięcia gruczołów potowych lub nawet przecięcia nerwu odpowiedzialnego za ich działanie. Najnowszą techniką są zastrzyki z botuliny, dawkowane w okolicach gruczołów potowych. Brzmi strasznie? Zatem spróbujmy poszukać mniej drastycznych metod.

Efektywny antyperspirant

Czasem najbardziej efektywne sposoby na poradzenie sobie z danym problemem są tymi najprostszymi. Tak jest również w przypadku nadpotliwości, od której możemy się uwolnić, stosując się do kilku prostych zasad. Postaraj się usunąć włosy pod pachami, na których gromadzi się wydzielina gruczołów potowych, noś ubrania z naturalnych włókien, dbaj o częste mycie mydłami przeciwbakteryjnymi. Nie zapominaj również o stosowaniu klinicznie potwierdzonego antyperspirantu Etiaxil, który w zależności od aktywności gruczołów, blokuje wydzielanie potu nawet do pięciu dni. Dzięki niemu już zawsze będziesz czuł się świeżo, a mokre dłonie i kropelki potu staną się jedynie wspomnieniem.