Nadmierne pocenie się rąk – jak sobie z tym radzić?

Wstydzisz się trzymać swoją dziewczynę za rękę? Nie podajesz dłoni na powitanie podczas spotkania z kolegą w pracy w obawie przed kompromitacją? A może plamy na koszuli wprawiają Cię w zakłopotanie podczas jazdy autobusem? Nie pozwól, by pocenie się rąk negatywnie wpływało na Twoją codzienność.

dłonie

Dlaczego ręce się pocą?

Problem nadmiernego pocenia dotyczy zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, w różnym wieku i dotyczy co czwartej osoby dorosłej. Objawia się obfitym, wręcz lejącym się potem i nieustannym uczuciem wilgotnej spoconej skóry. Pachy i dłonie są szczególnie narażone na ten problem ze względu na umiejscowienie w tych miejscach dużej ilości gruczołów potowych. Pośrednią przyczyną może być nadmierny stres w pracy czy strach przed ważnym spotkaniem. U wielu osób nadmierne pocenie jest uwarunkowane genetycznie i szczególnie nasila się podczas okresu dojrzewania. Wówczas poradzenie sobie z problemem spoconych rąk jest szczególnie uciążliwe, jednak można sobie z tym poradzić…

Koniec problemu spoconych rąk

Z nadmiernym poceniem rąk możemy walczyć na wiele sposobów. Zaleca się codzienne picie naparów ziołowych, przyrządzonych na przykład z szałwii. Nadmierną potliwość może złagodzić również kąpiel lecznicza, a także nacieranie pocących się miejsc listkami bazylii lub korzeniem imbiru. Obok domowych sposobów, które niestety często nie wystarczają warto zastosować również sprawdzone metody, które szybko i bezboleśnie sprawią, że nadmierne pocenie się stanie się przeszłością. Wystarczy, byś sięgnął po jeden z profesjonalnych antyperspirantów Etiaxil roll-on pod pachy lub Etiaxil Lotion przeznaczony dla stóp i Dłoni. Tylko jedna aplikacja uwolni Cię od potu na bardzo długo nawet na 5 dni i to tylko po jednej aplikacji i możesz przybijać „piątkę” każdemu bez stresu.