Jaki antyperspirant bezzapachowy dla mężczyzn?

Obecnie na rynku mamy niezwykle szeroki wybór bezzapachowych antyperspirantów dla mężczyzn. Możemy je dostać w kulce, w sprayu lub w sztyfcie. Wybieramy spośród różnych opakowań, cen, marek… Jednak czy na pewno bezzapachowy antyperspirant może w pełni ukryć nieprzyjemny zapach towarzyszący poceniu?

antyperspirant bezzapachowy dla mężczyzn

Jak działa bezwonny antyperspirant?

Wbrew pozorom pot jest bezwonny. Skąd zatem bierze się towarzyszący mu nieprzyjemny zapach? Okazuje się, że to bakterie znajdujące się na skórze produkują substancje o intensywnej woni. Antyperspirant hamuje ich rozmnażanie. Po aplikacji zmienia się w rozpuszczalny żel i zmniejsza wydzielanie potu.

Zazwyczaj antyperspirant stosuje się raz w ciągu dnia, najlepiej po kąpieli zakończonej chłodnym prysznicem, który wpływa na zwężanie ujścia gruczołów. Dla uzyskania zamierzonego efektu przed aplikacją skóra powinna być czysta i sucha. Zaawansowany Regulator Pocenia Etiaxil ma przedłużony czas działania, dzięki czemu zapewnia suchą skórę na czas od 3 do 5 dni. Ponadto poszczególne jego rodzaje można stosować pod pachami, na dłoniach lub na stopach.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Możesz również zdecydować się na dezodorant bezzapachowy, jednak wówczas jedynie zamaskujesz nieprzyjemny zapach. Z kolei antyperspirant bezzapachowy będzie kompleksowym sposobem na poradzenie sobie z problemem potu. Możesz bez obaw łączyć go z dowolnymi perfumami i wodą po goleniu. Najlepiej, jeśli poza tym antyperspirant zawiera substancje pielęgnujące skórę, jest wydajny i nie plami odzieży.