Jak zadbać o zdrowie podczas upałów?

W deszczowe letnie dni tęsknimy za upalnymi wakacjami. Jednak gdy temperatury przekraczają trzydzieści stopni w cieniu, szybko zaczynamy tęsknić za chłodem. Pamiętaj, by podczas upałów szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Radzimy, na co należy uważać podczas najcieplejszych letnich dni.

Unikaj upału

Gdy wreszcie po dłuższym czasie zaczyna się robić gorąco, mamy niezwykłą ochotę spędzać całe dnie na świeżym powietrzu. Unikaj jednak wychodzenia na zewnątrz w najgorętszej porze dnia i najlepiej pozostawaj w cieniu. Jeśli musisz przebywać na słońcu, nie zapomnij o nakryciu głowy i o kremie z filtrem UV. Ubieraj się w lekkie ubrania nieprzylegające do ciała, wykonane z naturalnych włókien. Postaraj się również utrzymać chłód w pomieszczeniach w domu. Na dzień zamykaj okna, zaciągaj żaluzje lub zasłonki i odsłaniaj je dopiero nocą. Zadbaj o to szczególnie wtedy, gdy wychodząc do pracy, zostawiasz w domu swoje zwierzęta.

upały

Nawadniaj i ochładzaj organizm

W upalne dni unikaj forsownego wysiłku fizycznego. Jeśli nie masz takiej możliwości, pamiętaj o używaniu odpowiedniego antyperspirantu, jak na przykład Etiaxil, który blokuje wydzielanie potu na czas od 3 do 5 dni. Dzięki niemu będziesz mógł czuć się świeżo nawet w najgorętsze dni. Podczas wysiłku pomogą Ci również specjalne zimne kompresy, dostępne na przykład w aptece. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Pij regularnie wodę lub napoje izotoniczne, unikając słodzonych napojów i alkoholu. Dbaj o chłodzenie organizmu przez zimne prysznice i kąpiele w letniej wodzie.