Jak radzić sobie ze stresem?

Chyba każdy z nas ma czasem problem ze stresem. Dużo obowiązków w pracy, egzamin na prawo jazdy czy wizyta u dentysty… Czasem po prostu niemożliwe jest zachowanie spokoju. Jest to jeszcze trudniejsze, gdy czeka nas ważna uroczystość, taka jak własny ślub czy komunia dziecka. Poniżej podpowiadamy, jak sobie radzić w takich stresowych sytuacjach.

mężczyzna z telefonem 

Znajdź źródło stresu

Pierwszym krokiem w walce ze stresem jest rozpoznanie sytuacji, które sprawiają, że jesteś spięty i zdenerwowany. Następnie zastanów się, na które sytuacje masz wpływ, a które pozostają poza Twoim zasięgiem. Te pierwsze postaraj się wyeliminować za pomocą realizacji konkretnych działań. Na przykład jeśli stresuje Cię trudna sytuacja finansowa – opracuj plan przychodów i dochodów, a jeśli Twoim problemem jest obawa o zdrowie – udaj się do lekarza i wykonaj niezbędne badania. Z kolei sytuacje, których nie możesz zmienić, wymagają Twojej akceptacji i uznania ich za konieczne.

Uśmiechaj się

Uśmiech, wyobraźnia i pozytywne nastawienie to podstawa w walce ze stresem. Nie zaniedbuj również aktywności fizycznej i zadbaj o zdrową dietę. Z pewnością pomocne będzie spotkanie z najlepszym przyjacielem oraz znalezienie chwili czasu tylko dla siebie. W walce ze stresem pomoże również dobrze dobrany antyperspirant, na przykład Etiaxil. Nie tylko poradzi sobie z potem, który jest jednym ze skutków stresu, ale również pomoże Ci czuć się świeżo i pewnie przez długi czas. W ten sposób chociaż w pewnym stopniu załagodzisz stres i poprawisz swoje codzienne samopoczucie.