Jak radzić sobie z prokrastynacją

Czy często zdarza Ci się odkładać coś na później? Ciągle szukasz wymówek, żeby nie iść na trening lub imprezę? Już trzeci raz przekładasz termin oddania ważnego projektu? Jeżeli tak, to prawdopodobnie cierpisz na prokrastynację – coraz częściej spotykane w społeczeństwie zaburzenie psychiczne!

kobieta i budzik

Według specjalistów przyczyny prokrastynacji mogą być bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać. Wśród czynników takiego stanu rzeczy przeważa lęk przed porażką lub, o dziwo, lęk przed sukcesem, a także lęk przed konfliktem z innymi. Boimy się nowych rzeczy, dlatego ich unikamy. To wszystko doprowadza do powstania błędnego koła, z którego coraz ciężej jest się wydostać.

Presja otoczenia i nieustanne wmawianie nam, że musimy być lepsi, szybsi i silniejsi, nierzadko doprowadza do załamania psychicznego i wytworzenia mechanizmu obronnego w postaci bierności i obojętności. Zawrotne tempo życia i ciągły ruch sprawiają, że często odczuwamy dyskomfort związany z wydzielaniem nadmiernej ilości potu. Jeżeli jesteśmy narażeni na takie sytuacje, to warto pamiętać, że Etiaxil Original będzie naszym sprzymierzeńcem – nie tylko do minimum zredukuje ilość wytwarzanego potu pod pachami, ale też uwolni nas od przykrego zapachu związanego z jego wydzielaniem.

Pamiętaj, że nadmierny stres negatywnie wpływa zarówno na nasz komfort psychiczny, ale także na stan naszego zdrowia. Przewlekły stres przyczynia się między innymi do podwyższenia ciśnienia krwi oraz osłabienia układu odpornościowego.