Dezodorant przeciw nadmiernemu poceniu – czy to naprawdę skuteczne?

Mimo stosowania dezodorantu, nieustannie borykasz się z problemem mokrych plam pod pachami, wilgotnej skóry dłoni czy przykrego zapachu stóp? Jeśli tak, to najwyższa pora się zastanowić, czy Twój dezodorant przeciw nadmiernemu poceniu naprawdę działa.

 
krople

Jak działa dezodorant?

Pot jest bezwonny, jednak w momencie fermentacji przez florę bakteryjną wydziela silny zapach. Dezodorant na pocenie służy do niwelowania tego zapachu dzięki zawartym w nim środkom bakteriobójczym. Nie zwalcza on zatem problemu, ale jedynie go maskuje – nie zawsze skutecznie.
Dezodorant przeciw poceniu się – 4 błędy w jego stosowaniu
  • Poranne stosowanie dezodorantu – powinien on być używany wieczorem przed snem, kiedy może spokojnie się wchłonąć i zapewnić lepszą ochronę w ciągu dnia.
  • Stosowanie dezodorantu na mokrą skórę – w takim wypadku nie zostanie on wchłonięty przez skórę, przez co nie będzie mógł spełniać swojej funkcji.
  • Nakładanie zbyt małej lub zbyt dużej ilości dezodorantu – jedynie stosowany w odpowiedniej ilości może zadziałać.
  • Kilkakrotne stosowanie dezodorantu – używane go na spoconą, nieumytą i niewysuszoną skórę może jedynie pogorszyć sytuację.

Co zamiast dezodorantu?

Jeśli mimo unikania powyższych błędów Twój dezodorant przeciw poceniu wciąż nie spełnia swojej funkcji, wówczas prawdopodobnie musisz spróbować innego rozwiązania. Pamiętaj, że to jedynie środek niwelujący zapach, który nie sprawdzi się w sytuacji poważnych problemów z potem. Niektórzy w takich sytuacjach chwytają się naturalnych sposobów, stosując cytrusy, olej kokosowy albo sodę oczyszczoną. Jednak nawet najlepsza naturalna metoda ani dezodorant na nadmierne pocenie nie zapewni takiej ochrony jak antyperspirant. Etiaxil to silny regulator pocenia z chlorkiem glinu, który w przeciwieństwie do dezodorantu blokuje powstawanie potu. Tylko za jego pomocą możesz w pełno pożegnać się z problemem mokrych plam i nieprzyjemnego zapachu.