Dezodorant czy antyperspirant dla mężczyzn?

Nie bez powodów producenci rozróżniają dezodoranty i antyperspiranty na wersje dla kobiet i dla mężczyzn. Skórę mężczyzn cechuje większa ilość gruczołów potowych, trochę wyższe pH oraz większa temperatura powierzchniowa. Skutkuje to tym, że męski pot ma ostrzejszą woń, wymaga więc efektywniejszego zwalczania. Warto więc wybrać w pełni skuteczny środek o wyraźnym zapachu i silnej kompozycji. Jednak na co się zdecydować? Na formę sprayu, kulki czy sztyftu? Na dezodorant czy antyperspirant?

 
mężczyzna na motocyklu

Spray, kulka czy sztyft?

Dezodorant w sprayu wysycha natychmiastowo i nie zatyka porów, jednak wysoka zawartość alkoholu może podrażniać skórę. Kulkowy zazwyczaj jest skuteczniejszy, ale blokuje pory i dłużej wysycha. Podobnie działa forma dezodorantu w sztyfcie, którą rozróżnia szybsze wchłanianie. Wszystkie te trzy rodzaje można znaleźć również na półce z antyperspirantami.

 

Dezodorant czy antyperspirant?

Główna różnica między nimi polega na tym, że dezodorant dla mężczyzn pomaga zwalczać nieprzyjemny zapach, natomiast antyperspirant pozwala również zmniejszyć wydzielanie potu. Badania wykazują, że antyperspiranty działają dłużej i skuteczniej. Ponadto w składzie niektórych z nich znajdują się substancje chłodzące, które wzmagają ich skuteczność.

 

Jaki antyperspirant wybrać?

Przy wyborze dobrego antyperspirantu warto wziąć pod uwagę również kilka innych kwestii. Najlepiej, jeśli będzie on miał dodatkowe właściwości nawilżające i regenerujące skórę. Antyperspirant dla mężczyzn nie powinien również pozostawiać mokrych plam na ubraniu. Warto zwrócić uwagę na jego atrakcyjny zapach i przyjemną konsystencję. Nie bez znaczenia jest również wygodne i estetyczne opakowanie.

 

Antyperspirant Etiaxil

Etiaxil to antyperspirant z chlorkiem glinu w alkoholowej bazie, który zwęża i obkurcza gruczoły potowe, a także hamuje rozmnażanie się bakterii. Jednorazowa aplikacja zapewnia działanie nawet do pięciu dni dzięki możliwości tworzenia na powierzchni skory cienkiej warstwy, przybierającej postać żelu pod wpływem wilgoci. Dzięki swojej formule opatentowanej klinicznie jest jednym z najbardziej skutecznych antyperspirantów na rynku.