Antyperspirant przeciw nadmiernemu poceniu

Antyperspirant przeciw nadmiernemu poceniu to idealny sposób na poradzenie sobie z nadmierną potliwością. Nieświeżość pod pachami, pocące się dłonie, śmierdzące stopy? Z tym wszystkim poradzi sobie niezawodny Zaawansowany Regulator Pocenia Etiaxil. Jego skuteczność została potwierdzona klinicznie przez renomowany międzynarodowy instytut. Jednak zanim pojawił się na sklepowych półkach, przez lata jego idea ewoluowała na całym świecie.

Antyperspirant przeciw nadmiernemu poceniu

Na początku był dezodorant

Stolicą dezodorantu są Chiny. To właśnie tam około 5500 lat temu pojawił się pierwowzór dzisiejszej formy kosmetyku. Początkowo były to minerały z glinów. Niecałe 3400 lat później przywędrowały do Europy. Zazwyczaj były to pasty i woski o klejącej konsystencji trudnej do zmycia. Dopiero w 1900 roku pojawiły się dezodoranty w kształcie podobnym do dzisiejszego. A w kolejnych latach ludzie stwierdzili, że potrzebują czegoś więcej. I tak rozpoczął się kolejny etap w historii…

Narodziny antyperspirantu

Ponad sto lat temu wprowadzono pierwszy antyperspirant, który miał w składzie chlorek glinu. Nie znano wówczas sprayu, dlatego był on produkowany między innymi w formie kremu. Pionierski antyperspirant został opatentowany dopiero w 1941 roku w Ameryce. W latach 70. popularność zyskały antyperspiranty w aerozolu, a w 80. – w sztyfcie. Dzięki nieustannym innowacjom były coraz bardziej skuteczne, a zarazem bezpieczne dla zdrowia i przyjazne dla środowiska. Choć z początku były trudno dostępne, to dziś można je dostać w każdej drogerii i aptece.